Återförsaljare

Åland, också Sverige

 

Alucat Åland

 

FÖRSÄLJNING

 

Mikael Konttinen

mikael@alucat.fi

tel. +358 408 516 375

 

Södra Finland och annan Finland, också Sverige
Birkaland + Nyland + Egentliga Finland + Egentliga Tavastland + Päijänne - Tavastland + Kymmenedalen + Södra Karelen + Norra Karelen + Mellersta Finland

 

Alucat Sales, Ylöjärvi

www.alucat.fi

 

SALES

 

Petri Konttinen

petri@alucat.fi

tel. +358 400 632 484

 

Kalle Konttinen

kalle@alucat.fi

tel. +358 407 408 364

 

Norra Finland
Norra Österbotten - Kajanaland - Lappland

 

Alucat Sales

www.alucat.fi

 

SALES

 

Olli Nurmela

olli@alucat.fi

tel. +358 407 189 573

 

 

Österbotten, också Sverige

 

Karleby - Brahestad region

 

Ocean Dealers Ab Oy, Larsmo

www.oceandealers.fi

 

FÖRSÄLJNING

 

Frank Thylin

frank.thylin@oceandealers.fi
tel. +358 505 424 620

 

 

Vasa - Jagobstad region

 

Alucat Marketing, Maksamaa (Vörå-Maxmo)

 

FÖRSÄLJNING

 

Michael Nybäck

michael.nyback@netikka.fi

tel. +358 407 751 178

 

 

Södra - Savolax

 

KoneVeturi Oy, Savonlinna

www.koneveturi.fi

 

FÖRSÄLJNING

 

Taisto Pitkänen

myynti@koneveturi.fi

tel. +358 442 752 070

 

 

Norra - Savolax

 

Kuopion Venevälitys, Kuopio

www.venevalitys.com

 

FÖRSÄLJNING

 

Pauli Rämä

pauli.rama@venevalitys.com

tel. +358 400 372 232

 

 

Satakunta

 

Jussin Moottori- ja Laitehuolto, Pori

 

FÖRSÄLJNING

 

Juha Dahlman

juha@jussinmopoauto.fi

tel. +358 400 590 412

 

 

 

 

 

 

 

 

Vi letar för tillfället efter återförsäljare i de nordiska länderna. Om ni på ert företag är intresserade av återförsäljning av ALUCAT-båtar ber vi er ta kontakt!

Kontaktperson

Petri Konttinen

petri@alucat.fi
tel. +358 400 632 484